Шановні батьки!/Files/images/5.jpg

Тепер ми маємо можливість спілкуватися з Вами, використовуючи Інтернет, що дуже зручно у наш час. Ви маєте можливість залишати свої коментарі, обговорювати теми, які Вас цікавлять, висловлювати свої думки, задавати питання на електронну адресу - namesnik81@inbox.ru

Книга – це корабель мудрості, який на вітрилах людської думки несе дорогоцінний вантаж крізь віки, і проносить його через серце кожного небайдужого.
Книга – невичерпне джерело знань, надбаних людством протягом багатьох років. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, засвоїти соціальний досвід попередніх поколінь, прилучити до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Книга – головний засіб навчання.
Вплив на читання дітей неможливий без тісного зв’язку бібліотекарів з батьками. Наша бібліотека має багаторічний досвід роботи з батьками, колишні активні читачі шкільної бібліотеки, самі стали батьками. Батьки звертаються до нас за порадою: як зацікавити дитину книгою, навчити розуміти прочитане, що краще читати першокласнику. Наше основне завдання сьогодення – навчити цінувати книгу, відчувати в ній щоденну потребу. В індивідуальних бесідах з батьками ми даємо практичні поради щодо виховання культури читання та бережливого ставлення до книги.
Загально відомо, що батьки виховують своїх дітей особливим прикладом. Наскільки охайно, дбайливо, з повагою вони ставляться до книги, так будуть робити їх діти. Саме для батьків у читальній залі бібліотеки ми оформили книжкову полицю «Сім’я і школа: дві могутні сили виховання», склали рекомендаційні списки літератури для позакласного читання. Увагу батьків, які приходять разом з учнями молодших класів привертає стенд «Як берегти книгу». Більш тісний зв'язок виявляється з батьками молодших класів, бо вони частіше заходять до бібліотеки щоб допомогти малюкам у виборі літератури і це дає нам змогу проводити індивідуальні бесіди, консультації, анкетування.
Батьківські збори – це досить дієвий інструмент для формування співпраці вчителя, психолога, бібліотекаря, батьків. Вони часто перетворюються на групові дискусії, мають велике значення для закріплення навичок спілкування з дітьми по-новому. Сьогодні ця робота з батьками є актуальною та важливою. І ми (бібліотекарі) користуємося цією нагодою. На зборах ми даємо інформацію про забезпечення учнів підручниками на навчальний рік, про нові надходження до бібліотеки, про збереження підручників. Відвідуючи класні батьківські збори, ми проводимо бесіди на різні теми:
· як організувати домашню бібліотеку, де придбати книги;
· як розташувати книги на полицях, щоб було зручно найти;
· що робити, коли підручник або книгу зіпсовано або загублено;
· якими альтернативними підручниками необхідно користуватися для додаткового навчання;
· про участь в акції «Подаруй книгу шкільній бібліотеці».
Батьки звертаються до нас за консультаціями, ми в свою чергу даємо їм корисні поради.
На батьківських зборах ми також виступаємо з інформацією про результати аналізу читацьких формулярів. Ця робота клопітка, але вкрай необхідна. Перед батьками постає чітка картина читацьких інтересів їх дітей, оголошуються прізвища боржників і активних наших читачів. Ми спілкуємося з батьківською радою, прагнемо залучити її до перевірки підручників в їх класах при одержанні та поверненні у бібліотеку в кінці навчального року.

Для зворотнього зв'язку з батьками існує метод анкетування. Це - один з шляхів спілкування з ними для виявлення їх ставлення до проблеми збереження літератури та відношення родини до потреби дитини у читанні. Система відносин «Батьки - бібліотекар» дає розуміння позиції батьків до поставлених питань, та вчасного корегування співпраці з ними. Взаємодопомога, згуртованість, підтримка та відповідальність дають позитивні результати у формуванні бережливого ставлення до книги.

БАТЬКАМ

ПРО ПРАВА ДИТИНИ/Files/images/3.jpg

Права кожної людини закінчуються там,

де починаються права іншої, і кожна людина

повинна поважати права іншої людини.

Усі люди на Землі мають рівні права та свободи. Ці права закріплені Загальною Декларацією прав людини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році.

Ваша дитина, як і будь-яка інша людина, має рівні людські пра­ва. Права дитини закріплені Конвенцією про права дитини, проголо­шеною Генеральною Асамблеєю ООН 20.02.89 р.

Кожна дитина має право:

• на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку;

• на захист здоров'я та медично-санітарне обслуговування;

• на захист від поганого поводження, від відсутності турботи з боку батьків або тих, хто забезпечує за нею догляд;

• на захист від жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність людини, видів дій чи покарання;

• на захист від будь-якого покарання;

• на захист від сексуальних домагань;

• на проживання з батьками та на підтримку контакту з батьками у разі їх розлучення;

• на вільне висловлювання поглядів з усіх питань, що стосуються життя;

• на свободу думки, совісті, віросповідання;

• на особисте життя, на недоторканність житла, таємницю кореспонденції.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ/Files/images/6.jpg

Шановні батьки! Пам'ятайте, що Ваша сім'я — найперша і найважливіша ланка виховання, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості, основи її моралі, народжуються і поглиблюються любов до батьків, сім'ї, роду, народу, до усього живого, повага до рід­ної мови, історії, культури.

Взірцем гуманних якостей маєте бути насамперед Ви самі, харак­тер взаємин у Вашій сім'ї. Отож:

• Шануйте одне одного, будьте чуйними, уникайте сварок і образ.

• Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім'ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги. Пам'ятайте: діти копіюють дії дорослих і насамперед батьків!

• Стежте, щоб Ваші слова не розходилися з Вашими справами. Молодший підліток дуже спостережливий і допитливий, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру Вашої дитини.

Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її мате­рі, матері — із діями батька. Згадаймо народну мудрість: «Якщо бать­ко каже «так», а мати — «сяк» — росте дитина, як будяк!»

• Будьте моральним зразком для своєї дитини. Ваші син або до­чка — уже підлітки, і їм властиве критичне ставлення до Ваших якос­тей. Тому — не тупцюйте на місці, «зростайте» разом із Вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на Вас.

Успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дити­ни з вимогливістю до неї.

• Шануйте дитину, її гідність і почуття. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами. Пам'ятайте: тільки пова­гою до юної особистості можемо навчити її шанувати інших.

• Вправляйтесь із своїми дітьми в гуманних учинках. Організовуйте їхнє життя так, щоб вони на ділі могли піклуватися про тих, хто цього потребує (молодший брат або сестра, старенькі бабуся або дідусь, хворі в сім'ї) і допомагати старшим (правильний розподіл до­машніх обов'язків), щоб вони були готові допомогти своїм друзям, щоб завжди були чемними.

• Пам'ятайте, що, виховуючи дітей, Ви виконуєте не тільки батьківський, але і громадянський обов'язок.

Школа — Ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педаго­гів, вони завжди відгукнуться на Ваші прохання і допоможуть у ви­хованні дитини.

Корисні поради батькам

Як зацікавити дітей читанням?/Files/images/Фото0001.jpg

1. Показуйте хороший приклад вашій дитині, демонструючи їй, як вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням.

2. Дайте дитині подивитись вашу книгу. Читайте її вголос або дозвольте їй прочитати її вам. Визначте певний час і місце для читання.

3. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть вашій дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книжки.

4. Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад про спортивні змагання, тварини чи балет, включаючи художню і документальну літературу.

5. Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, котра потребує читання та подобається їй. Конструюйте, грайте в настільні ігри, оскільки такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції.

6. Заохочуйте ваших дітей до листування зі своїми однолітками. Це можуть бути друзі, котрі переїхали далеко, родичі, просто друзі за листуванням.

7. Організуйте пошук скарбів. Заховайте якусь річ, наприклад, нову книгу, а потім лишіть письмові підказки, котрі приведуть дитину на це місце.

8. Заплануйте екскурсію до зоопарку, цирку, музею і т.п. Знайдіть книги, котрі з цим пов'язані, й поділіться ними з вашою дитиною.

9. Заохочуйте вашу дитину складати різні історії й записуйте їх в той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірку оповідань, записуючи історії й додаючи її власні малюнки. Пізніше ваша дитина зможе читати свою книгу вам.

10. Якщо ваша дитина — неохочий читач, згадайте гру в читання буденних речей, таких як коробка з-під чогось, наклейки, старі листівки, комікси, програми телепередач.

Кiлькiсть переглядiв: 1089

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.