Звіт про роботу п\о вчителів початкових класів за І семестр 2023\2024 н.р.

У період, коли освіта України набуває кардинальних змін, виникає необхідність в оновленні методів та прийомів навчання, в залученні інноваційних методик процесу формування в учнів предметних та життєвих компетентностей.

Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, тобто підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми, самоконтролювати та самооцінювати результати своєї діяльності. Основним завданням учителя на нинішньому етапі розвитку нашого суспільства є забезпечення виходу кожного учня на рівень базової освіти та встановлення розвитку пізнавальної і творчої активності, формування не тільки предметних компетентностей учнів, а й самоосвітніх. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості, розкриття обдарованості кожної дитини. Професійне об’єднання вчителів початкових класів у 2023 -2024 навчальному році працювало над проблемою: «Використання інноваційних технологій, творчих та потенційних можливостей педагога для забезпечення якісної освіти та реалізації ініціативи вчителів початкових класів та учнів через систему компетентнісно зорієнтованого навчання».

Проводилась велика робота з реалізації даного проблемного питання, а саме: проведення засідань профоб’єднання вчителів початкових класів, відкритих уроків та виховних заходів. Метою роботи професійного об’єднання вчителів є створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід’ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери шкільного життя, весь освітній процес, де в центрі стоїть особистість – учень, з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.

Робота професійного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів. Протягом І семестру вчителі початкових класів працювали творчо наполегливо, ефективно та результативно.

На засіданнях ПО початкових класів у 2023/2024 роках розглядалися нормативно-правові документи щодо організації освітнього процесу в закладах освіти, про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1- 4 класів , актуальні проблеми методики викладання шкільних дисциплін, інформація стосовно проведення навчальних позакласних занять ,обговорення педагогічної літератури, книг, педагогічних видань. Всі члени ПО ознайомились з нормативно-правовими документами, науково методичними рекомендаціями.

Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

Ефективним шляхом підвищення професійної майстерності вчителя є участь у різноманітних методичних заходах. Серед найпоширеніших форм методичної роботи є: психолого-педагогічні консультації, семінари-практикуми, теоретичні семінари, аукціони методичних ідей, співбесіди, консультації на актуальні теми, відкриті уроки, огляди новинок психолого-педагогічної та методичної літератури.

Всі члени професійного об’єднання вчителів початкових класів підвищують свій професійний рівень, займаючись самоосвітою. В цьому навчальному році всі члени професійного об’єднання проходили курси та вебінари на освітніх платформах «Всеосвіта», «EdEra», «НаУрок» тощо. І успішно отримали сертифікати.

Протягом І семестру було проведено 3 профоб’єднання.

Засідання 1

Тема. Особливості організації освітньо-виховного процесу в початкових класах у 2023-2024 навчальному році. Модернізація початкової освіти – актуальна вимога сьогодення.

Засідання 2

Тема. Освітнє середовище як чинник розвитку особистості учня. Форма проведення. Педагогічні гостини.

Засідання 3

Тема. Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти початкової школи.

Плідна взаємодія всіх ланок співпраці дала змогу вчителям та учням початкових класів бути активними учасниками різних заходів. Здобувачі освіти брали участь у проведені таких тижнів: тиждень миру, тиждень толерантності, , олімпійський, захисників і захисниць, академічної доброчесності та ін..

Патріотичне виховання молодших школярів – надзвичайно важливий і специфічний етап патріотичного виховання людини, адже у цей період важливо сформувати в учнів почуття любові і поваги спочатку до своєї сім’ї, родини, домівки, потім – школи, рідного слова, природи, побуту і традицій, вулиці, міста, регіону, і в кінцевому результаті – до свого народу і країни.

Професійне об’єднання приділяє велику увагу формуванню загальнолюдських та національних цінностей здобувачів освіти.

Але поряд з позитивним у роботі професійного об’єднання вчителів початкових класів є ще деякі напрямки роботи, які потребують уваги:

• удосконалення роботи з розвитку творчих здібностей здобувачів освіти;

• формування комунікативної, соціальної компетентностей молодших школярів;

• робота з учнями, які мають прогалини в знаннях.

ПО вчителів початкових класів дбає про те, щоб школа була:

• школою радості для учня,

• школою творчості для вчителя,

• школою спокою для батьків.

В цілому роботу професійного об’єднання вчителів початкових класів за І семестр 2023-2024 н.р. можна вважати задовільною.

/Files/images/Зображення1.jpg /Files/images/Зображення2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 76

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.